Machina Prohibicji

sobota, 14 Kwiecień 2007 at 13:19 (Ameryka Północna, Prohibicja)

Robin Prosser od 22 lat zmaga się z problemami z sercem, skurczami mięśni, nudnościami, złamaniami kości i migrenami. Jej choroba układu odpornościowego uniemożliwia jej normalne życie. Jedyną nadzieją jest dla niej zażywanie marihuany. Mieszkańcy stanu Montana przepchnęli niedawno pozwolenie na zażywanie marihuany w celach zdrowotnych. Optymistyczne zakończenie? Nie bardzo.

Prawo USA dotyczące narkotyków jest nadrzędne wobec prawa stanowego; a wedle tego pierwszego sprawa jest jasna – marihuana to narkotyk, a Pani Prosser jest przestępcą, bo chce żyć normalnym życiem.

Pani Prosser próbowała popełnić samobójstwo cztery razy w ciągu dwóch lat, z powodu niewyobrażalnego bólu, jaki musiała znosić przez prohibicjonistów. W 2002 rozpoczęła 60-dniowy strajk głodowy. Wtedy jeszcze marihuana była nielegalna także w Montanie. Panie Prosser zamierza rozpocząć jeszcze jeden strajk głodowy i najwyraźniej sprawa nie znajdzie rozwiązania, aż prohibicyjni zbrodniarze nie dopuszczą jej do jedynej rośliny, która może jej dać życie, lub aż jej nie zamordują.

Bo prohibicja to morderstwo, a jej zwolennicy to mordercy – może jeszcze jakiś czas temu to nie było takie oczywiste, ale dziś nie możemy już dłużej ukrywać tego faktu. Czas nazwać zbrodnię zbrodnią.
Za:
missoulian.com
The Agitator

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: