Państwowi Mordercy

sobota, 14 Kwiecień 2007 at 13:48 (Ameryka Północna)

25-letni weteran Wojny przeciw Irakowi Derek Hale został niedawno zastrzelony w Delaware na oczach swojej żony i dwóch dzieci. Policjanci, ubrani na czarno i bez odznak, kazali mu podnieść ręce do góry po tym, jak strzelili do niego kilka razy pistoletami tazerowymi, tymczasowo go paraliżując.

Gdy weteran zataczał się bezwolnie, wymiotując w pobliski wazon z kwiatami, świadek zdarzenia próbował powstrzymać policjantów krzycząc „To niepotrzebne! To przesada!” jedyną odpowiedzą ze strony państwowych bandzorów było „Ja ci k***a pokaże, co to jest przesada.” Gdy Hale nie zastosował się do nakazu, co było zrozumiałe, biorąc pod uwagę to, że nie miał kontroli nad swoim ciałem, został zastrzelony.

Co było przyczyną napaści na niewinnego weterana? Najwyraźniej policja stanu Delaware miała już wcześniej nieciekawą reputacje, dlatego postanowiła zając się większą sprawą. Okazja napatoczyła się w postaci klubu motocyklistów Pagan Motorcycle Club. Sierżant Derek Hale dołączył niedługo przedtem do klubu i uczestniczył m. in. w jego akcji charytatywnej „Toys for Tots Run.” Policja Delaware zdecydowała rozprawić się z klubem, oskrarżając go o przechowywanie i przemyt narkotyków. Próbowano uzasadnić morderstwo Sierżanta Hale rzucając przeciw niemu oszczerstwa uczestnictwa w nielegalnych czynach, w które rzekomo jest uwikłany Pagan Motorcycle Club. Najwyraźniej stał się on ofiarą zdesperowanej próby uzyskania przez policję większej popularności.

Miejmy nadzieję, że krew na ich rękach im w tym nie pomoże.

Za: Pro Libertate, Death Squad in Delaware
Pro Libertate, The Killing of Derek Hale: Death by Police PR Stunt?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: