Parę nowych potworności

Sobota, 5 Maj 2007 at 17:51 (Ameryka Północna)

od państwowych potworów zarejestrował heroiczny William Grigg

Na dobry początek ojciec, który niósł swoje dziecko bez pozwolenia i, podejrzewany o uprowadzenie swego dziecka, został stazerowany parę razy. Bezwładny, upuścił dziecko z wysokości dobrych paru stóp na ziemię. Policja oskarżyła go o bycie „niebezpiecznym dla dziecka.”

Syn Alexa Lifesona, gitarzusty Rush’a trochę się powygłupiał i został aresztowany. Z trywialnego powodu został stazerowany. Jego ojciec próbował interweniować i przypłacił to sześcioma strzałami z tazera i złamanym nosem. Ojca, syna i ich żony oskarżono o całą paletę przestępstw, włącznie z „krwawieniem na oficera” (!!!). Ostatecznie poprzestano na pokojowym opieraniu się aresztowi. Alex próbował oskarżyć oficerów o nadmierne użycie siły, ale oskarżenie zostało z góry odrzucone, gdyż nawet gdyby udowodniono oficerom nadmierne użycie siły, mają oni względny immunitet w tej sprawie (na jaką cholerę jest w takim razie cała koncepcja „nadmiernego użycia siły”?)

Parę innych, podobnie oburzających historii na blogu p. Grigga. Takie rzeczy powoli zmieniają się z wyjątku w regułę. Cieszę się, że żyję w Europie, która, z całą swą biurokracją i skostnieniem, zachowała jeszcze namiastki cywilizacji – jak idea, że prawo powinno służyć ludziom. Stany Zjednoczone (i Wielka Brytania przy okazji) już od dawna niosą wysoko sztandar totalitaryzmu i państwa policyjnego. W nieciekawym świecie przyszło nam żyć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: