Nowości z innego świata

wtorek, 8 Maj 2007 at 20:37 (Ameryka Północna, Świat)

Rząd amerykański uważa, że zieloni to „terroryści”
Infoshop

Al-Kaida nie chce wycofania wojsk amerykańkich z Iraku. Ups. I co teraz?
Infoshop

Rząd Chiński popycha Tybetańczyków dookoła i każe im się wynosić ze swoich tradycyjnych wiosek i zakładać „socjalistyczne wioski”, które oczywiście oni sami mają zbudować. Jakieś 250’000 Tybetańczyków potraktowano w ten sposób
Infoshop

Państwo policyjne
Kłamstwa policjantów z Atlanty zamieszanych w zabójstwo 92-letniej Kathryn Jonston nie ustają. Od czasu zabójstwa jedni koledzy wciąż kryją drugich, ale sprawa powoli zmierza ku rozwiązaniu. W Polsce wystarczy, by posłanka popełniła samobójstwo podczas napadu sił państwowych, by wywołać wielki skandal, a w USA takie rzeczy to praktycznie porządek dzienny. Mimo wszystko cieszę się, że żyję w tym kraju. Ale, co ważniejsze: jak długo amerykanie będą znosić coś takiego? Jak długo będą tolerować „zero tolerancji,” Wojnę przeciw Ludziom Zażywającym Niektóre Narkotyki, Wojnę przeciw Imigrantom, plany Unii Amerykańskiej, implantów identyfikacyjnych i globalistyczny, neoliberalny reżim, który traktuje ludzi jak surowiec, a nie jak żywych, oddychających ludzi?

Prawdopodobnie policjant, który przystawił do głowy kobiety, z którą miał romans, nienaładowany pistolet i pociągnął za spust zostanie przywrócony do służby, zostawszy wyrzuconym.

W Lawrence, Massachusetts policjant, który pobił mężczyzne skutego w kajdankach do nieprzytomności posłano na 30-dniowe zawieszenie. Tak! To go nauczy!
Jeszcze kilka podobnych historyjek u Radleya Balko

W Stockton w Kaliforni policja napadła na dom po donosie sąsiadów na rzekome zażywanie narkotyków (skąd się biorą tacy popaprańcy?). Policjanci strzelili do psa i trafili rykoszetem w kobietę i jej córkę. I na dobry koniec… Zły adres!
Niepowstrzymany The Agitator

2. Maja obywatel Scott Abey z Ponderay przeżył dobre kilka minut przerażenia między momentem, w którym policja wyłamała mu drzwi i wparowała z karabinami do jego domu a momentem, w którym oficerowi zorientowali się, że pomylili adres i w pośpiechu wycofali się z domu. Nikt nie zginął… tym razem. Tymczasem system włamywania się do cudzych domów ma się dobrze i nikt go nie kwestionuje.
Bonner County Daily Bee
The Agitator

Smutne…
Kończy się miejsce na amerykańskie ofiary wojny w Iraku na memoriale postawionym przez Kongres.
The Agitator

Okazuje się, że w Nowym Jorku od 80 lat nielegalny jest… taniec w barach bez odpowiedniej licencji. Próbowano złożyć apelację, ale wychodzi na to, że taniec nie jest chroniony konstytucyjnie, więc póki co prawo pozostanie.
The Agitator

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: