Ron Paul… (*yawn*)

wtorek, 19 Czerwiec 2007 at 22:07 (Ameryka Północna, Ron Paul)

Nie, ale naprawdę: kolejny filmik z wywiadem – i jeśli myślicie, że to dużo, to napradę nie zdajecie sobie sprawy z całego szumu, jaki tutaj skrzętnie pomijam (bo to nie jest blog o Ronie Paulu, goddamit! ;)). Ten jest jednak szczególnie ciekawy, bo Paul mówi w nim m. in. o korporacjach, wojnach, ropie, NAFcie, wolnościach osobistych, biedzie i kwestiach rasowych (co bardzo ważne, bo pojawiają się tu i ówdzie teksty, z których wynika, że Paul jest rasistą). I powiem tyle: miód dla uszu lewoliba :)

http://www.youtube.com/watch?v=OX2rAjP7EUA

Duży skrót:
Kororacje naginają zasady, kontrolują rząd; Wojna w Iraku toczyła się o ropę i nie możemy dopuścić, by teraz wielki biznes przejął złoża; bogatym się umywa, biedni dostają, szczególnie czarni; „wierzę w jedną rasę: ludzką rasę”; informacje o broni masowego rażenia w Iraku były dostępne w raportach CIA, ale ukrywane CELOWO i prawdopodobnie Cheney jest jednym z ludzi, którzy stoją za tym wszystkim; trochę o ochronie zdrowotnej i kontroli broni (jak one wpływają na prywatność – np. narodowe zdrowotne bazy danych budowane na potrzeby kontroli broni) i kto kontroluje ochronę zdrowia w USA; trochę o ONZ i roli, jaką gra (tzn. nie jest źle, gdy ONZ wspiera rozmowę i próby współdziałania przeciw biedzie, ale często ONZ wspiera wojny zamiast im przeciwdziałać i nie należy zbytnio ufać organizacji bądź co bądź rządowej); trochę o powstającej Unii Północnoamerykańskiej – czyli kontynuacja kontrolowanego handlu a’la NAFTA na rzecz specjalnych interesów

No i to, co bardzo mi się podoba w Paulu: czyli podkreśla to, że choć jest przeciwko państwu dobrobytu, to cięcie wydatków na biednych, dzieci itd. nie jest na szczycie jego listy, w przeciwieństwie do przywilejów dla korporacji i bogatych. To jest jak najbardziej zbięzne z lewolibowskim zaleceniem: ciąć podatki od dołu w górę, ciąć wydatki z góry w dół.

Paul wyszedł na trochę zmęczonego i niezręcznego w paru miejscach, ale jednocześnie na bardzo obeznanego w sprawach, o których mówi (np. wspomniał o zainstalowaniu Szaha Iranu na miejsce Mosadeqa w ’53 w celu ochrony interesów BP w Operacji Ajax). Kolejny bardzo dobry występ – prowadzony przez progresywistę i dla progresywnej publiczności i Paul bardzo dobrze zaprezentował, co ma im do zaoferowania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: