Wszyscy jesteśmy przestępcami

wtorek, 4 Wrzesień 2007 at 10:00 (Polska)

Kurwa mać, czego to oni nie wymyślą
Maciej Dudek donosi:
Oto balon próbny wypuszczony przez reżim (za wp.pl):

„Właściciele stron internetowych, także prywatnych, muszą je zarejestrować, jeśli nie chcą być ścigani przez prokuraturę. To efekt ostatniego postanowienia Sądu Najwyższego – donosi Rzeczpospolita.”

I dalej:

„Z postanowienia wydanego 26 lipca wynika (sygn. akt IV KK 174/07), że nie ma znaczenia, czy strona internetowa opisuje działania władzy, czy też hobbysta doradza na niej, jak założyć swoje pierwsze akwarium. Jeśli strona jest aktualizowana częściej niż raz w tygodniu, powinna zostać zarejestrowana jako dziennik. Jeśli rzadziej, ale przynajmniej raz w roku – jako czasopismo.
Uzasadnienie tego precedensowego postanowienia jest już napisane, ale brakuje podpisów wszystkich sędziów. Jak się dowiedziała “Rz” w SN, można się z nim będzie zapoznać po 10 września.”

Okazało, się że przewidywania sprzed paru miesięcy były boleśnie precyzyjne.

Czy reżim skutecznie przeprowadzi swój zamach na wolność informacji zależy już tylko od ilości Polaków, gotowych przeciwstawić się tym zapędom.

Jako redaktor Gazety Libertariańskiej deklaruję, że strony nie zarejestruję a postanowienia reżimowego Sądu Najwyższego mam w d…..

Zaczęło się od „porno i pedofilii” u Jacka Sierpińskiego, a teraz takie rzeczy wymyślają. Jak to fajnie móc tak łatwo zamknąć ludziom mordę, żeby nie *gasp* dzielili się z innymi swoimi opiniami i (o mój Boże!) dyskutowali o polityce (nie! nie! ratunkuuu! nie dyskusja! nieeee…). Jeśli to gówno przejdzie – nie ma co, jest jedna rzecz, jaką można zrobić: pierdolić i rozpocząć akcję anty-rejestracyjną na rzecz wolności mediów w Polsce. Brzmi górnolotnie i pompatycznie, ale tak właśnie jest – to jest różnica pomiędzy godzeniem się na Państwowy monopol na informacje a wolnym wyborem.

Reklamy

6 Komentarzy

 1. qatryk said,

  e tam. fajniej to by było jakby wszyscy ruszyli do sądu i chcieli zarejestrować stronę. Albo zaczęli wysyłać kopie swoich wypocin do biblioteki narodowej. Wtedy to by był kompletny burdel i skuteczne zdezorganizowanie pracy tych wszystkich urzędasów.
  Wielkie mi tam bohaterstwo niezarejestrować strony – podobnie jak kilka milionów innych internautów którzy też mają w dupie:>

 2. kuskowski said,

  W sumie racja. Po prostu jak to usłyszałem to dostałem kurwicy.
  Tyle że niewiele osób pójdzie na coś takiego. Łatwiej będzie zrobić bojkot.

  I dopiero teraz zauważyłem, że też masz o tym postai to o prawie identycznym tytule :D

 3. Dobry wojak Szwejk słucha władzy « GAZETA LIBERTARIAŃSKA said,

  […] Z kolei 4 września na blogu „Rusz sumieniem” Jędrzej Kuskowski pisze o rozpoczęciu akcji antyrejestracyjnej (Wszyscy jesteśmy przestępcami). […]

 4. jojo said,

  Łatwo to obejść. Wystarczy stworzyć listę mailingową, rodzaj prenumeraty. Kto mi zabroni pisać listy do spragnionych mego słowa? Strona kontaktowa może mieć archiwum z tekstami, uzupełniane raz na miesiąc.

 5. wolny niewolnik said,

  Mnie też jasny szlag trafił, gdy przeczytałem tą wiadomość. …ja im q-rwa tak zarejestruję moją stronę, że ich jasny szlag trafi – tych pasożytów.

  Nic nie mam i złamanego szeląga ode mnie po dobroci nie dostaną. Jestem przestępcą ? …TAK ???!!! …to niech mnie zwyrodniałe skurwiele-dzierżymordy wsadzą do więzienia za posiadanie niezarejestrowanej strony (którą mam od 10 lat !!!). …albo nawet zabiją !
  Żyć się nie chce w takim doktrynalnym totalitaryzmie…

 6. Dobry wojak Szwejk słucha władzy | Gazeta Libertariańska said,

  […] Z kolei 4 września na blogu „Rusz sumieniem” Jędrzej Kuskowski pisze o rozpoczęciu akcji antyrejestracyjnej (Wszyscy jesteśmy przestępcami). […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: