The Bold (Ron Paul), the Bad and the Ugly odc. 234975

czwartek, 6 Wrzesień 2007 at 10:45 (Ron Paul)

Kolejna debata.
I Ron Paul jest w niej silniejszy niż kiedykolwiek. Mimo głośno śmiejącego się na boku Giulianiego – cholernie głośno – starającego się go podkopać, Paul zaprezentował swoje pozycje w tak prosty, tak chwytliwy sposób, że sam powiem – jestem pod wrażeniem.
Nie jąkał się, nie trząsł się, nie powtarzał wciąż mechanicznie tych samych ruchów. Przyzwyczaja się do dużych publiczności i to może mu tylko pomóc. W dodatku jego małe zderzenie z Huckabee, który mówił dużo o honorze i takich tam, był naprawdę mocne, zwieńczone stwierdzeniem Paula: „Ile jeszcze ludzi jest Pan gotów poświęcić? Ile jeszcze poświęcimy po to, by uratować twarz? Bo tylko tyle próbujemy osiągnąć – uratować twarz.”
Oczywiście sponsorzy debaty, courtesy of Fox News, zadawali mu tak mało pytań, jak to tylko możliwe i były to pytania w stylu „Uważa Pan, że powinniśmy słuchać rozkazów Al-Kaidy?” Ale biorąc pod uwagę to, jak bardzo wszyscy dookoła starali się zrobić z Paula błazna i świra, ten przedstawił logiczne i dające do myślenia argumenty. A kiedy dostawał za każdym razem ogromny aplauz, na pewno prześmiewcze miny im trochę zrzedły.

A tymczasem Paul wygrywa albo zajmuje wysokie miejsca w różnych ankietach (np. w Maryland). W Teksasie był trzeci (ok. 16,7%), ale biorąc pod uwagę to, że wpuszczano tylko ludzi, którzy głosowali w teksańskiej ankiecie w poprzednich wyborach i były jakieś inne problemy, to i tak niezły wynik.
I żeby nie było, wygrywa oczywiście ankietę telefoniczną po debacie. Ale ta jest oczywiście „nienaukowa,” jak wszystkie, w których wygrywa. Hannity stwierdził, że zwolennicy Paula „dzwonią po kilka razy,” choć, co zostało przetestowane, nie da się głosować kilka razy. Jeśli to wyjdzie, pewnie się okaże, że Paulici mają po kilka telefonów :).
Do tego Fred Thompson *wreszcie* ogłosił swoją kandydaturę, co dla Paula jest dobrą wiadomością, bo to oznacza dalsze podzielenie prowojennych głosów (szczególnie, że McCain, o ile nie ma jakichś asów w rękawie, jest martwy).

A oficjalna kampania Paula się jeszcze w ogóle nie zaczęła…

A oto wycinki Paula z debaty:
http://www.youtube.com/watch?v=8BB3NrSpRGE

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: