Czapki z głów Panie i Panowie,

wtorek, 6 Listopad 2007 at 23:03 (Ron Paul)

bo zwolennicy Rona Paula dokonali niemożliwego: wzięli i w jeden dzień zebrali ni mniej, a trochę więcej nawet, jak 4 miliony baksów! Woohoo!
Teraz RP ma już ładne $7,4m zebrane.
Niesamowite.

To są wszystko, rzecz jasna, pieniądze trochę zmarnowane, bo nieprzeznaczone przez tych ludzi na wspieranie siebie, swoich społeczności i rodzin, ale to w końcu nie wina Paula.

Reklamy

5 Komentarzy

 1. Pan Dzikus said,

  W wolność trzeba zainwestować. Jak Paul wygra i skasuje dochodowy to swoją kasę odzyskają z nawiązką. Jak wygra jakiś Demokrata i wprowadzi taką komunę w lecznictwie jak u nas to będą mieli przerąbane. Dlatego każdy rozsądny Amerykanin powinien płacić na kampanię Paula ile tylko może żeby dostał nominację Republikanów. Wiadomo, że ten dziwkarz Giuliani nie wygra z Demokratą. Inni podobnie. Zresztą są na tyle mało wolnorynkowi i bez mocnego kręgosłupa ideologicznego, że i oni robiliby głupoty po wygraniu wyborów. Ron Paul to najlepszy kandydat na prezydenta od lat (jeśli nie liczyć kandydatów z Partii Libertariańskiej i Partii Konstytucyjnej) i jego zwycięstwo będzie nie tylko punktem przełomowym dla USA ale i dla nas. Będzie do czego się odwoływać i skąd brać przykłady. Czesi mają porządnego prezydenta, ale Czechy to małe państwo a ich prezydent nie ma praktycznie żadnej władzy a prezydent Ron Paul byłby jak latarnia morska z małym słońcem na szczycie.

 2. kuskowski said,

  Prawda. Chodziło mi o to, że gdyby nie było takiej sytuacji, jaka jest, to te pieniądze poszłyby na coś bardziej wartościowego. W ten sposób idą na doprowadzenie do czegoś, co i tak powinno być.
  Ludzie zresztą traktują to czasem jako inwestycję: vide wszystkie jakieś komentarze itd. o tym, że „jak Paul zostanie prezydentem to netto zarobię” :)
  Z tym, że akurat wątpię, by Paulowi udało się skasować dochodowy i Fed (prezydent może zrobić tylko tyle, szczególnie przeciw instytucjom z takimi plecami); ale wycofanie wojsk z całego świata i likwidacja podległych mu departamentów to bardzo dobry początek :)

  A w ogóle nie wiem, czy słyszałeś, że na jednej debacie McCain z wyższością polecił Ronowi przeczytanie „Bogactwa Narodów!” To jest dopiero chutzpah!

 3. Pan Dzikus said,

  Myślę, że skasowanie dochodowego jest możliwe choć trudne. Jeśli Paul zostanie prezydentem będzie się musiał z tym śpieszyć. Amerykańscy politycy mają bardzo giętkie kręgosłupy. Jeśli okaże się, że zwolennik zniesienia podatku dochodowego, (który to podatek de facto jest w USA nielegalny), dostanie np. 60% głosów to jest duża szansa, że kongres to poprze bo nie będzie chciał się sprzeciwiać woli większości.
  Paul będąc prezydentem miałby olbrzymią siłę oddziaływania na opinie ludzi. Media nie mogłyby milczeć na temat jego wypowiedzi. Poglądy tradycyjnie konserwatywne czy libertariańskie nie byłyby już na marginesie polityki bo wszak głosiłby je sam prezydent. Ron w wyborach mógłby wspierać kandydatów podzielających jego poglądy i autentycznie prawicowych polityków byłoby w senacie i izbie reprezentantów coraz więcej. A pamiętać jeszcze należy, że prezydent USA mianuje osobiście kilka tysięcy urzędników. Jak obsadzi stanowiska ministrów, wiceministrów itd. odpowiednimi ludźmi o wolnościowych poglądach to obecność takich poglądów w mediach zwiększy się jeszcze bardziej. Ci co dotąd głosowali na mniejsze zło, poczują, że jest ich całkiem sporo i już nie będą głosować na mniejsze zło tylko na większe dobro
  Mam nadzieję, że Paul ma dobrego kandydata na wiceprezydenta. Najlepiej jakby był młody (czyli ok 40stki), miał silny charakter i kręgosłup moralny, który sprawiłby, że tak jak Ron Paul zawsze mówiłby i robił to co słuszne a nie to co modne czy to co podoba się większości. Wtedy Paul miałby godnego następcę, który miałby wielką szansę wygrać następne wybory. No ale najpierw RP musi dostać nominację a potem wygrać z komunistą od Demokratów.

  Mam dwa pytanie odnośnie finansowania kampanii kandydatów na prezydenta, na które może znasz odpowiedź.

  Czy osoba, chcąca wpłacić na kampanię Rona musi mieć obywatelstwo USA? Zdaje mi się, że tak, ale nie jestem pewny a jeśli nie to chętnie wysłałbym mu przynajmniej ze 25 $.

  A drugie. Czy kampanię mogą finansować też firmy czy tylko osoby fizyczne? Jeśli mogą to robić firmy to niedobrze, bo menadżerowie mają przeważnie socjalistyczne poglądy a i właściciele mogą woleć wspomóc jakiegoś etatystę by dostać zlecenie od rządu albo jakąś koncesję.

 4. kuskowski said,

  No nie wiem. Demokraci niby jasno wygrali w ostatnich wyborach, wszyscy wiedzą po co, ale nawet palcem nie kiwnęli, by zrobić to, co trzeba. Niby to niedużo luda, jeno 1/3 Izby i Senatu, ale zawsze coś. Zresztą Paul nie ma póki co praktycznie żadnego zaplecza. Ale może stać się początkiem pewnego trendu, kiedy politycy zauważą, że opłaca się sypnąć parę obietnic niezależnym i libertarianom.

  Na stanowisku wice najchętniej widziałbym Karen Kwiatkowski – długo pracowała w Partii Libertariańskiej, jest wojskową, dość młodą (chyba właśnie jakoś 40-50 lat) i wdała się w problemy z szefostwem za upublicznianie jakichś przekrętów. Umiarkowanie znana i raczej pozytywnie kojarzona, szczególnie że Amerykańce mają słabość do wojskowych. No i zawsze będzie plusem w starciu z Hillary i gromadą PC.

  Jeśli chodzi o Twoje pytania: tak, trzeba mieć obywatelstwo albo chyba zieloną kartę. Na goło nie można nic wysyłać.

  Jeśli dobrze pamiętam, firmy też mogą wysyłać pieniądze, ale według tych samych ograniczeń, co osoby prywatne – tzn. max $2300 od osoby. Ale nie jestem do końca pewien.
  Oczywiście najwięcej kasy od grubych ryb dostaje Hillary, RP dostaje w dużej większości od osób fizycznych.

 5. qwe said,

  mylicie sie, nie trzeba byc obywatelem USA a pieniadze moga wysylac TYLKO osoby fizyczne. gdyby mogly robic to firmy to jakas podlegla rockefellerowi wyslalaby 1miliard dolcow na kampanie np Clinton.

  szczegoly na stronie ronpaul08.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: